KODTAKATE 

Kişiye Özel Disiplinlerarası Tasarım ve Kadim Teknikler Eğitimi

Eğitim, adını baş harflerin birleşiminden alıyor. Bugüne kadar yaptığım etkinliklerde Kadim Teknikler başlığı altında farklı ezoterik bilgilerden ve bu bilgilerin Nörobilim ve Bilim  Dünyası’nda ne şekilde karşılık bulduğundan yaptığım ARGE çalışmaları kapsamında söz ettim.

Eğitimlerde temel yaklaşımım Tasarım ve İnovasyon temelinde yer alan ‘Disiplinlerarası’ özgürlüğüyle, Bilim, Kadim Bilgi ve Yaratıcılık yaklaşımını birlikte somut olarak kullanmak, derin, kaliteli ve insana bilinç kazandırabilecek ‘Kadim Bilgi’ kaynaklarını, sağladığı katkılarla  birlikte katılımcıların dikkatine sunmaktır.

 

KODTAKATE Projesi, farklı kademelerdeki üniversite öğrencileri (lisans, yüksek lisans,doktora vb), girişimci iş sahipleri, öğretmenler ve ilk öğretim seviyesindeki öğrencilere uygulanmış ve olumlu sonuçlar alınmıştır.

Projenin, Fikri Koruma kapsamında telif süreci başlatılmıştır. Süreç, belli sayıdaki katılımcılara dönük eğitim olarak uygulandığı gibi,birebir danışmanlık olarak da uygulanmaktadır.

Kısaca KODTAKATE, katılımcıların Kadim Teknikler ve Kişisel Gelişim Teknikleri kullanarak bireysel Kişilik & Yetenek & Motivasyon & Yaşam Amacı analizlerinin çıkarılması ve bu analizleri referans alarak ihtiyaç duyulan konulara göre uluslararası yaratıcılık tekniklerinin uygulanmasıyla, kişiye özel proje ya da hedef kapsamı oluşturma çalışmasıdır.

Katılımcılar, Kadim Kişilik Analizi Teknikleri yanısıra California'daki Stanford Üniversitesi'nde geliştirilen yaratıcılık tekniklerini de kendi üzerlerinde uygulamalı olarak öğreneceklerdir.

KODTAKATE'de ASTROLOJİ'nin YERİ

Eğitim boyunca, katılımcılara uygulanan bilimsel ve çeşitli analizlerin yanısıra, ezoterik astrolojiden de teknik olarak yararlanıyoruz. Astrolojinin, farklı disiplinlerle birlikte ele alınarak değerlendirildiği, Duygusal Güven Konusuna Kuran (Kadim Metin Okumaları Yaklaşımı), Astroloji ve Bilim Referanslı Yorumlar Video Kaydı altta. Keyifli Dinlemeler 

 

KODTAKATE'de DOĞA ve MEDİTASYON'un YERİ

Kodtakate ve Design Thinking eğitimlerinde katılımcılarda,'Yaratıcılık' potansiyelini güçlendirmek için Doğa ve Nefes'e odaklanarak geliştirilen meditasyon deneyimini özellikle önemsiyoruz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KODTAKATE Üniversite

Yaptığın ya da yapmak üzere olduğun akademik çalışma(proje/tez) sana, senin gelişimine ne kadar katkı sağlıyor?

Bu çalışma sana coşku, mutluluk,tatmin kaynağı oluyor mu? Kendini üretken ve yaratıcı buluyor musun?

Yıl ya da yıllarca emek verdiğin/vereceğin akademik çalışmanın senin kişisel yeteneklerini, mutluluk ve motivasyonlarını desteklemesini ister misin?

Üreten,akademik bir kafanın coşku ve heyecanla emek verdiği, fikir ürettiği kısaca yaratıcı olduğu tez ya da proje kişiye sence hangi fırsatları getirebilir?

 

Tüm bu sorulara kadim bilgi kaynaklarının, kişisel gelişim dünyasının ve uluslararası yaratıcılık tekniklerinin ortak yanıtlarını duymak ister misin?

 

KODTAKATE Üniversite; Üniversitede akademik çalışma yapan ya da yeni başlayacak katılımcıların bireysel yetenek, ilgi ve motivasyon alanlarını günümüz kişisel gelişim tekniklerinden, ezoterik tekniklerden ve astrolojiden yararlanarak analiz ederek, her katılımcının bireysel özelliklerini destekleyen, kişiye özel, özgün ve yaratıcı Tez ve/veya proje kapsamı oluşturmalarını hedefliyor.

 

Ayrıca akademik çalışmalara boyut kazandıracak, disiplinlerarası ve birlikte üretme felsefesinin önemini, uluslararası platformdaki değerini göstermeyi amaçlıyor.

Eğitimde; Kadim Bilgi kaynakları ve Astrolojiden kişisel olarak nasıl yararlanılabileceği konuları ve temel kişisel gelişim teknikleri bilgileri ele alınacaktır. Ayrıca Stanford Üniversitesi’nde geliştirilen, yaratıcı fikir/ürün geliştirme yetkinliği kazandıran, Yaratıcılık & Tasarım Odaklı Düşünme Teknikleri kişiye özel uygulamalı anlatılacaktır.

Kodtakate Girişimci

 

Yaptığın işi seviyor musun? İşinle ilgili şükür/şikayet dengen ne durumda?

Kendi yetenek ve doğal ilgi alanlarını işinle birleştirmen mümkün mü? Birleşse neler olabilir?

İşle ilgili içsel doyum ve şükür duygusunu önceleyen tercihler, hayatını nasıl değiştirebilir?

 

Ya da coşkuyla yapılan bir iş seçmek, kazancı ne şekilde etkiler?

Tüm bu sorulara kadim bilgi kaynaklarının, kişisel gelişim dünyasının ve uluslararası yaratıcılık tekniklerinin ortak yanıtlarını duymak ister misiniz?

Kodtakate Girişimci; Girişimci ve/veya ülkemizdeki iş gücünü oluşturan kitlenin bireysel yetenek, ilgi ve motivasyon alanlarını günümüz kişisel gelişim tekniklerinden, ezoterik tekniklerden ve astrolojiden yararlanarak analiz ederek, katılımcıların bireysel özelliklerini destekleyen, kişiye özel, özgün ‘İş & Proje Kapsamı Geliştirme ve/veya mevcut işlerine boyut kazandırmayı amaçlıyor.

Eğitimde; Kadim Bilgi kaynakları ve Astrolojiden kişisel ve öğretmen olarak nasıl yararlanılabileceği konuları ve günümüz kişisel gelişim teknikleri ele alınacaktır. Ayrıca Stanford Üniversitesi’nde geliştirilen, yaratıcı fikir/ürün geliştirme yetkinliği kazandıran ve isteyen herkesin uygulayabileceği Yaratıcılık & Tasarım Odaklı Düşünme Teknikleri kişiye özel uygulamalı anlatılacaktır.

Not: COVİD 19 alarmına geçtiğimiz bu günlerde, ülkemizde ve dünyada yaşanan, yaşanacak 

kurum ve şirket yapılarındaki zorunlu köklü değişimleri, bireysel yaratıcılıklarımızı değerlendirerek değerlendirmek üzere KODATAKATE'den yararlanmak mümkün.

İletişim & Ek Bilgi : 

KODTAKATE soru ve randevu: ilknur.bakacak@gmail.com adresine yazabilirsiniz.

KODTAKATE Tasarımcısı & Eğitmeni Meyra İlknur Bakacak'ın özgeçmiş bilgileri ilk sayfada yer alıyor. Bunun yanısıra Türkiye'deki önemli isimlerden Kadim Teknikler Eğitimleri alan eğitmenin

eğitim geçmişi aşağıdaki gibidir.          

 

Astroloji Eğitimi'ni Astroloji Okulu'nda ve Kurucu Eğitmen Öner Döşer'den, Kadim Nefes Teknikleri & İmaginasyon Eğitimi'ni Yükünç Vakfı'nda Vakıf Kurucusu,Tıp ve Çin Tıbbı Doktoru, Emekli Öğretim Görevlisi Dr Mehmet Kasım'dan, Zihin & Beden Arındırma Çalışmaları'nı Uzman Nörolog & Akupunkturist Dr Güçlü Ildız'dan aldı. Araştırmalarına'An'daki Deneyim yaklaşımıyla devam etmektedir.

IMG_20190901_145148.jpg
IMG_20200221_154559.jpg
IMG_20200613_115330.jpg
IMG_20190813_160022.jpg
Yağmur Meditasyonu
Güneş,Tuz,Deniz Meditasyonu
Su ve Yeşil Meditasyonu
IMG_20200613_123506.jpg
IMG_20200613_125110.jpg
Kiraz,Tat,Toprak ve Ağaç Meditasyonu