DESIGN THINKING (TASARIM ODAKLI DÜŞÜNME) ve BEYİN GELİŞİMİ EĞİTİMİ

 

Dünyanın en inovatif şirket ve eğitim kurumlarının, Yaratıcı Ürün Tasarım Teknikleri’ni uygulayarak öğrenmek ister misin? (Stanford Üniversitesi onaylı)

Çalıştığın kurumda kendinin ve ekip arkadaşlarının ‘Mucit’ kimliklerini ortaya çıkarmak ve birlikte üretmek sence nasıl olur? 

Yaratıcı ve Üretim Odaklı Düşünme’nin insan beynine olan faydalarını biliyor musun?

DESIGN THINKING / TOD (TASARIM ODAKLI DÜŞÜNME);

 

Bilinen adıyla Design Thinking, sanatçı, mühendis ve mucitlerin, üretme yöntemlerinin Stanford Üniversitesi’nde sistem haline dönüştürülerek uygulamalı anlatıldığı metodolojidir. Eğitim, katılımcıların bireysel yaratıcılık ve üretkenlik potansiyellerini fark ederek, ulusal/uluslararası çeşitli platformlarda referans alınan teknikleri uygulayabilir hale gelmelerini hedefliyor. Nörobilim temelli tekniklerin de yer alacağı eğitim, katılımcıların kişisel gelişimini merkeze alarak, çalıştıkları kurumda ‘Üretim Kültürü’ oluşturmalarını amaçlıyor. Kurumsal katılım halinde, eğitim süresince kurum ihtiyacına özel ürün tasarımı yapılacaktır

Not: Eğitim sonunda İngilizce/Türkçe sertifika verilecektir .

Detaylı Bilgi için  ilknur.bakacak@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

 

Eğitimde Ele Alınacak başlıklar:

  • Beyin ve Yaratıcılık Potansiyelimiz

  • Yaratıcı olmak beynimize ne katkı sağlar?

  • Tasarım ve İnovasyon konusuna Uluslararası Yaklaşımlar ve Eğitim Dünyası

  • Tasarım Odaklı Düşünme’de Temel Kavramlar

  • Doğa, Tasarım ve Yaratıcılık

  • Forrest Gump/Barış Manço Tasarım Düşünürü olsa nasıl olurdu?                                        (Ya da sen Forrest Gump/Barış Manço olsaydın ??

  • Tasarım Odaklı Düşünme Adımları ve Uygulamalar

  • Prototip Sunumları

EĞİTMEN HAKKINDA

 

Disiplinler arası Tasarımcı & Eğitmen Meyra İlknur Bakacak, Endüstri Mühendisi.

Son yedi yıldır farklı yaş gruplarıyla atölye çalışmalarını tasarımcı ve eğitmen olarak sürdürüyor. Design Thinking tekniklerinin, Teknoloji Şirketleri, Üniversiteler ve ilk-orta-lise kademesindeki eğitim kurumlarındaki uygulamaları kapsamında özgün deneyimlere sahip.

 

Design Thinking yaklaşımıyla tasarladığı Sinema-Psikoloji-Teknoloji ortaklığındaki projesi için patent aldı. Ayrıca, patent başvurusu süresince Modern ve Kadim Kişisel Gelişim Teknikleri kapsamında ARGE çalışmaları sürdürdüğü farklı disiplinlerden uzmanlıklara sahip.

 

Yüksek Lisans döneminde, İngiltere Warwick Üniversitesi’nde İnovasyon ve Tasarım Eğitimi alan eğitmen, İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu. Yaratıcılık ve Kişisel Gelişim Teknikleri kapsamında Üsküdar Üniversitesi Nörobilim & Nöropazarlama Bölüm’lerinde ARGE çalışmalarına devam ediyor.

 

Meyra İlknur Bakacak, Design Thinking Teknikleri’ni Nörobilim ve Kişisel Gelişim açısından ayrıca ele almakta ve bu konulardaki teknikleri eğitim süresince ve sonrasında isteyen katılımcılarla devam eden ücretsiz özel bir çalışmayla ayrıca paylaşmaktadır.

 DENEYİME YORUM KATMAK=YARATICILIK

 

HER DENEYİM BEYNİMİZİ DEĞİŞTİRİR. YENİ DENEYİM ALANI AÇAN EĞİTİMLERDEN KARELER ALTTA...  

IMG_20200228_102842.jpg
0.jpg
benzerlikdiyagram.jpg
IMG_20190706_132150.jpg
0.jpg